Skip to content

Dzień dobry,

serdecznie zapraszam do zapoznania się ze szkoleniem pt. “ATEX – elementy systemu zarządzania, bezpieczeństwo procesowe”, na którym w skrócie przejdziemy przez cały system zarządzania bezpieczeństwem, skupiając się na przykładach.

Dyrektywa ATEX to kluczowy element w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w miejscach pracy narażonych na wybuch. Przedsiębiorstwa działające w sektorach związanych z potencjalnym ryzykiem wybuchowym, muszą spełniać rygorystyczne wymagania tego zarządzenia, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom oraz otoczeniu. Kluczowym symbolem wskazującym na zgodność z normą ATEX jest znak “Ex”.

Klasyfikacja stref zagrożonych wybuchem stanowi kluczowy aspekt dyrektywy ATEX. Klasyfikacja pozwala na precyzyjne określenie rodzaju oraz intensywności zagrożenia w danym obszarze.

Podczas szkolenia omówimy zarządzanie zmianą, analizę ryzyka, analizę przyczyn źródłowych wypadków i skupimy się na praktycznej stronie stosowania przepisów.

26.01.2024

TERMIN

26.01.2024
Platforma ClickMeeting

FORMUŁA ONLINE

Platforma ClickMeeting
1270 zł netto za osobę

Koszt

1270 zł netto za osobę

PRELEGENT WYDARZENIA 

Michał Bieniasz: Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Menedżer w projektach EPC oraz w projektach wdrożeniowych bezpieczeństwa. Certyfikaty z zakresu bezpieczeństwa procesowego, zarządzania projektami czy audytów dostawców. Doświadczenie w branży energetycznej, przemysłowej i oil&gas. Udane wdrożenie wielu elementów bezpieczeństwa procesowego w Rafinerii Gdańskiej (dawniej Grupa LOTOS), obecnie zarządza projektami w dziedzinie bezpieczeństwa informacji w ERGO Hestia.

  Podczas szkolenia omówimy między innymi:

  • Czym jest System zarządzania bezpieczeństwem?
  • Przykładowe zmiany związane z ATEX
  • Zarządzanie ryzykiem – przykładowy kształt procesu
  • Zasady procesu analizy przyczyn źródłowych
  • Otoczenie prawne dla przedsiębiorstw posiadających ATEX
  • Pomoc Wymogi Dyrektywy SEVESO III + Prawo ochrony środowiska
  • Infrastruktura Krytyczna
  • Wymogi ISO 45001
  • Kierunki rozwoju systemów bezpieczeństwa. Omówienie przykładów biznesowych

Dodatkowo zapraszam do zapoznania się z poniższym szkoleniem:

1. „Wymagania prawne w zakresie ochrony przeciwwybuchowej – aspekty praktyczne organizacji prac oraz eksploatacji urządzeń w strefach zagrożonych wybuchem” 25.01.2024 r. prowadzący: Jacek Czech

Informacje organizacyjne: 

Koszt szkolenia online: 1270 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko), obowiązuje do 16 stycznia. Od 16 stycznia cena wzrasta o 200 zł.

Szkolenie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Szkolenie stacjonarne odbędzie się w Centrum Warszawy. 

Kontakt z organizatorem

Edyta Cekała

tel. 22 118 47 17

tel. kom. 694 650 580

edyta.cekala@dlaenergetyki.pl

Edyta Cekala

Formularz kontaktowy

Verified by MonsterInsights