Dzień dobry,
serdecznie zapraszam do zapoznania się ze szkoleniem pt. “ATEX – elementy systemu zarządzania, bezpieczeństwo procesowe”, na którym w skrócie przejdziemy przez cały system zarządzania bezpieczeństwem, skupiając się na przykładach.
Dyrektywa ATEX to kluczowy element w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w miejscach pracy narażonych na wybuch. Przedsiębiorstwa działające w sektorach związanych z potencjalnym ryzykiem wybuchowym, muszą spełniać rygorystyczne wymagania tego zarządzenia, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom oraz otoczeniu. Kluczowym symbolem wskazującym na zgodność z normą ATEX jest znak “Ex”.
Klasyfikacja stref zagrożonych wybuchem stanowi kluczowy aspekt dyrektywy ATEX. Klasyfikacja pozwala na precyzyjne określenie rodzaju oraz intensywności zagrożenia w danym obszarze.
Podczas szkolenia omówimy zarządzanie zmianą, analizę ryzyka, analizę przyczyn źródłowych wypadków i skupimy się na praktycznej stronie stosowania przepisów.
TERMIN
FORMUŁA ONLINE
Koszt
PRELEGENT WYDARZENIA
Michał Bieniasz: Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Menedżer w projektach EPC oraz w projektach wdrożeniowych bezpieczeństwa. Certyfikaty z zakresu bezpieczeństwa procesowego, zarządzania projektami czy audytów dostawców. Doświadczenie w branży energetycznej, przemysłowej i oil&gas. Udane wdrożenie wielu elementów bezpieczeństwa procesowego w Rafinerii Gdańskiej (dawniej Grupa LOTOS), obecnie zarządza projektami w dziedzinie bezpieczeństwa informacji w ERGO Hestia.
Podczas szkolenia omówimy między innymi:
- Czym jest System zarządzania bezpieczeństwem?
- Przykładowe zmiany związane z ATEX
- Zarządzanie ryzykiem – przykładowy kształt procesu
- Zasady procesu analizy przyczyn źródłowych
- Otoczenie prawne dla przedsiębiorstw posiadających ATEX
- Pomoc Wymogi Dyrektywy SEVESO III + Prawo ochrony środowiska
- Infrastruktura Krytyczna
- Wymogi ISO 45001
- Kierunki rozwoju systemów bezpieczeństwa. Omówienie przykładów biznesowych
Dodatkowo zapraszam do zapoznania się z poniższym szkoleniem:
1. „Wymagania prawne w zakresie ochrony przeciwwybuchowej – aspekty praktyczne organizacji prac oraz eksploatacji urządzeń w strefach zagrożonych wybuchem” 25.01.2024 r. prowadzący: Jacek Czech
Informacje organizacyjne:
Koszt szkolenia online: 1270 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko), obowiązuje do 16 stycznia. Od 16 stycznia cena wzrasta o 200 zł.
Szkolenie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43
Szkolenie stacjonarne odbędzie się w Centrum Warszawy.
Kontakt z organizatorem
Edyta Cekała
tel. 22 118 47 17
tel. kom. 694 650 580
edyta.cekala@dlaenergetyki.pl
Formularz kontaktowy