Skip to content

Szanowni Państwo,

w związku z wieloma obowiązkami dużych zakładów przemysłowych branży energetycznej oraz korzyściami i oszczędnościami wynikającymi z tzw. bezpieczeństwa procesowego zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu Bezpieczeństwo procesowe – systemy i ograniczenie ryzyka.

bezpieczenstwiowww

Szczegóły organizacyjne:

18.04.2023

TERMIN

18.04.2023
On-line

FORMUŁA ONLINE

On-line
1070 zł netto/os.

Koszt

1070 zł netto/os.

 

Prowadzący: Michał Bieniasz

Podczas szkolenia omówimy m.in poniższe zagadnienia:

 • Wymogi Dyrektywy SEVESO III dla ZZR i ZDR
 • Rozporządzenie o urządzeniach ciśnieniowych
 • Wymogi ISO 45001 a bezpieczeństwo procesowe
 • Bezpieczeństwo procesowe – ogólna charakterystyka i podstawowe pojęcia
 • Dla kogo jest bezpieczeństwo procesowe?
 • Nauka ze zdarzeń
 • Zarządzanie zmianą w zakładzie przemysłowym i w branży energetycznej
 • Kultura ogranizacyjna a bezpieczeństwo i ograniczenie ryzyka
 • Uzasadnienie biznesowe bezpieczeństwa procesowego
 • Bezpieczeństwo procesowe a ocena ryzyka przez organ/instytucję/zewnętrzną
 • Analizy ryzyka
 • Bezpieczeństwo funkcjonalne

 

Bezpieczeństwo procesowe ma wiele zadań i funkcji w dużych zakładach przemysłowych i branży energetycznej. Podstawowymi są: zmniejszenie liczby wypadków, awarii i zagrożeń; ograniczenie kosztów (np. znacząca redukcja kosztów polisy ubezpieczeniowej zakładu), optymalizacja produkcji oraz zredukowanie przestojów produkcyjnych.

    Bezpieczeństwo procesowe w znacznej mierze opiera się na identyfikacji zagrożeń procesowych, ich analizie i ocenie bezpieczenstwa obiektów technologicznych. Jest niezbędne przy podejemowaniu decyzji w celu ograniczenia tych ryzyk i zagrożeń lub inaczej podjęciu adekwatnych działań i wdrożenia adekwatnych procedur do stopnia zagrożenia.. 

    Szkolenie ma na celu przygotować Państwa do wdrożenie procedur, które będą niosły za sobą wszystkie te korzyści z jednoczesnym pokazaniem możliwości zintegrowania dotychczasowych procedur i systemów zarządzania. Podczas szkolenia nie skupimy się na pokazaniu “kolejnego złotego środka, antidotum na wszystko” i jakiegoś kolejnego systemu zarządzania niekoniecznie dopasowanego do Państwa organizacji, a jedynie zobrazujemy metody służące do uporządkowania działań zmierzających do ograniczenia ryzyka. W dalszej kolejności ma to na celu ułatwienie Państwu pracy i działań w obszarze identyfikacji zagrożeń i nade wszystko zmniejszenie ryzyka osobistego (np. odpowiedzialność karna za wypadek), zmniejszenie kosztów i strat wynikających z awarii.

Prowadzący:

Michał Bieniasz: Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Menedżer w projektach EPC oraz w projektach wdrożeniowych bezpieczeństwa. Certyfikaty z zakresu bezpieczeństwa procesowego, zarządzania projektami czy audytów dostawców. Doświadczenie w branży energetycznej, przemysłowej i oil&gas. Udane wdrożenie wielu elementów bezpieczeństwa procesowego w Rafinerii Gdańskiej (dawniej Grupa LOTOS), obecnie zarządza projektami w dziedzinie bezpieczeństwa informacji w ERGO Hestia.

Koszt udziału:

 • 1070 zł netto/os. – cena obowiązuje do 8 kwietnia 2023
 • 1170 zł netto/os. – cena obowiązuje od 9 kwietnia 2023

Szkolenie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Pozostajemy do dyspozycji

Kontakt do opiekuna wydarzenia

szymon starobrat, zapisy, informacje, rejestracja uczestników

szymon starobrat, zapisy, informacje, rejestracja uczestników

tel. 22 118 47 17 

tel. kom. ‭660 724 456‬

szymon.starobrat@dlaenergetyki.pl

Verified by MonsterInsights