Skip to content
Kopia CSIREwwwbaner
Szanowni Państwo, 

w związku z bardzo wieloma prośbami z Państwa strony o zorganizowanie szkolenia i zbliżającym się wielkimi krokami terminie wejścia w życie CSIRE przygotowaliśmy praktyczny warsztat pt. “Rewolucja na rynku energii – Centralny system informacji rynku energii (CSIRE,OIRE)”
 

Nowelizacja ustawy Prawo energetyczne z 20 maja 2021 r. wprowadza istotne zmiany w funkcjonowaniu rynku energii elektrycznej w Polsce. Już niebawem dołączymy do grona innych krajów europejskich, które posiadają tzw. Central Data Hub. W Polsce właśnie wdrażany jest Centralny System Informacji Rynku Energii (CSIRE), który zrewolucjonizuje nasz rynek energii elektrycznej oraz pozwoli na jego szybki rozwój.

Zapraszam na szkolenie prowadzone przez Andrzeja Zadwornego – ekspert niezależny, wieloletni kierownik wydziału wdrożenia CSIRE w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S.A. – który odpowie na najczęściej zadawane pytania dotyczące OIRE i CSIRE. Szkolenie jest dedykowane dla specjalistów pracujących w branży związanej z rynkiem energii elektrycznej, w szczególności dla osób pracujących w OSD lub w sprzedaży energii elektrycznej.

Dzięki temu szkoleniu dowiedzą  się  Państwo nie tylko czym jest OIRE i CSIRE oraz po co wdrażane jest to rozwiązanie, ale również jakie obowiązki z tym związane spoczywają na OSD i sprzedawcach energii, jakie procesy rynku energii będą realizowane za pośrednictwem CSIRE, gdzie znaleźć informacje na ich temat i jak je interpretować. To czas by  zapoznać się z założeniami dla migracji danych oraz jak będzie ona przeprowadzona.

Podczas szkolenia będą Państwo mieli możliwość korzystania z mikrofonów tak by ułatwić Państwu możliwość wzięcia udział w dyskusji i zadawania pytań. Będzie także możliwość zadawania pytań poprzez czat.

Szczegóły wydarzenia:

19-20.09.2023

TERMIN

19-20.09.2023
On-line

FORMUŁA ONLINE

On-line
1770 zł netto/os. 

Koszt

1770 zł netto/os. 

Podczas szkolenia omówimy między innymi:

  • Rozporządzenie ws. procesów rynku energii – fundament dla procesów rynku energii po nowemu
  • Czym jest OIRE i za co odpowiada?
  • CSIRE – po co nam takie rozwiązanie? Analiza zasadności oraz korzyści wynikających z tego wdrożenia
  • Kto i w jaki sposób będzie mógł korzystać z CSIRE?
  • IRiESP-OIRE, SWI, TSKB – czym są te dokumenty, co w nich można znaleźć oraz najistotniejsze szczegóły
  • Obowiązki OSD oraz sprzedawców energii po uruchomieniu CSIRE – co się zmieni?
  • Migracja danych – po co i jak mamy migrować dane?
  • Elementy SWI i TSKB
  • Sposoby komunikacji z CSIRE
  • Procesy rynku energii – szczegółowe omówienie wszystkich procesów planowanych do implementacji w CSIRE


Prelegent

Andrzej Zadworny – ekspert niezależny, wieloletni Kierownik Wydziału wdrożenia CSIRE oraz Zastępca Kierownika Projektu OIRE w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S.A. Lider, architekt biznesowy oraz ekspert w obszarze szeroko pojętej elektroenergetyki. Od przeszło 13 lat związany z detalicznym rynkiem energii elektrycznej. W swojej karierze zajmował się rozwojem rynku TPA w Polsce, projektował powiązane z nim procesy, koordynował prace zespołu odpowiedzialnego za obsługę największych odbiorców energii elektrycznej w Warszawie. Zarządzał systemem do obsługi procesów TPA, tworzył wzorce umów, zarządzał IRiESD. Obecnie pełni rolę lidera i eksperta odpowiedzialnego za wdrożenie Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii.

Zdjęcie2

Informacje organizacyjne: 

Koszt szkolenia: 1770 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko) w przypadku wysłania zgłoszenia do 7.09.2023 włącznie. Po tym terminie cena rośnie o 200 zł netto.

Szkolenie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Zapraszamy do kontaktu

Edyta Cekała

Merytoryka, współpraca, informacje o szkoleniu

tel. 22 118 47 17

tel. kom. 694 650 580

edyta.cekala@dlaenergetyki.pl

Edyta Cekala
Verified by MonsterInsights