Skip to content
csire (3)
Dzień dobry,

zapraszam na warsztaty praktyczne, podczas których przedstawimy kolejne istotne kwestie dotyczące warunków uczestnictwa oraz zasad funkcjonowania CSIRE, które będą obowiązywać każde przedsiębiorstwo energetyczne od lipca 2025 r. Serdecznie zachęcam do zapoznania się ze szkoleniem pt. “Kolejne etapy CSIRE – teoria i praktyka”, które odbędzie się już 10 i 11 czerwca. Szkolenie w całości prowadzone będzie przez wieloletniego pracownika PSE, który obecnie zaangażowany jest w projekt CSIRE, a jako główny analityk na co dzień uczestniczy w pracach dostosowania procesów biznesowych do procesów rynku energii.

Rynek energii elektrycznej zmienia się na naszych oczach. Niektóre z tych zmian wynikają z rozwoju nowoczesnych technologii, inne z naturalnych zmian w zakresie funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, ostatnie są wynikiem opisanych zmian w zakresie prawa energetycznego.

Rewolucja która została opisana w ustawie Prawo energetyczne, które dotyczą uruchomienia Centralnego Systemu Informacji Rynku energii to zbiór przepisów, które wskazują szkielet zmian zachodzących w lipcu 2025. Żeby poznać jednak wszystkie szczegóły i kluczowe informacje jak funkcjonować na tym rynku „po nowemu”, trzeba znać tysiące stron dokumentacji. 

Zapraszam na dwa – intensywne dni szkoleń, które w pigułce przedstawią cele, założenia, kluczowe przepisy, procesy, dokumenty, mechanizmy. W drugim dniu natomiast będziecie państwo mieli szansę zapoznać się z wiedzą ekspercką jak zacząć planować pracę z CSIRE, jakie wyzwania czekają w trakcie, jaką przyjąć strategię dostosowania w zależności od roli biznesowej i wielkości przedsiębiorstwa. Będą mieli państwo także możliwość zapoznania się ze wszystkimi zmianami, które zostały zrealizowane w dokumentacji na przestrzeni ostatniego roku. To cenna wiedza, która jest wynikiem dziesiątek godzin analiz.

Bartosz przeprowadził analizę ostatniego raportu całego dokumentu #tskb z 15.03.2024 r. i wyciągnął ciekawe wnioski “Te zmiany rzutują na całą przyszłą komunikację z CSIRE, bo bez ich uwzględnienia nawet weryfikacji technicznej się nie przejdzie. 

Szkolenie będzie okazją nie tylko do zdobycia cennych informacji, ale także do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń z innymi profesjonalistami.

Najlepszą reklamą szkolenia są dwa z wielu komentarzy na Linkedin i otrzymane mailowo  po poprzedniej zrealizowanej turze szkolenia:

„Panie Bartoszu, podglądałem z boku – online`owo jako „konsultant” jednej z firm energetycznych i chciałem Panu osobiście pogratulować! Już dawno nie widziałem na jakimkolwiek szkoleniu kogoś z taką wiedzą techniczną jak i prawniczą, kto tak merytorycznie i sympatycznie prowadzi szkolenie. Najwyższe uznanie za połączenie merytoryki z naturalną życzliwością do ludzi.”

“Jednocześnie chciałabym pogratulować wyboru eksperta. Prowadzący ma unikatową na rynku wiedzę, którą  potrafi w przejrzysty i dostępny sposób przedstawić, co jest dodatkową wartością dodaną. Materiału jest dużo a zrobienie z tego sensownego przeglądu to sztuka. Jednocześnie cenię otwartość, dzielenie się wiedzą z uczestnikami oraz gotowość prowadzącego do dyskusji. Nie ma na rynku szkoleń równie profesjonalnej oferty w tej tematyce, zwłaszcza, że dokumentacja w zakresie CSIRE nieustannie się zmienia, więc jesteście Państwo leaderem”

To jest szansa aby zapoznać się z wiedzą ekspercką i dowiedzieć się:

 • Jak zacząć planować pracę z CSIRE?
 • Jakie wyzwania czekają w trakcie?
 • Jaką przyjąć strategię dostosowania w zależności od roli biznesowej i wielkości przedsiębiorstwa?

To świetna okazja aby zadać pytania wieloletniemu pracownikowi PSE – praktykowi, który na co dzień uczestniczy w pracach dostosowania procesów biznesowych do procesów rynku energii. 

Szkolenie adresowane jest dla pracowników na każdym szczeblu, ponieważ ułatwi przygotowanie obsługi klienta po nowemu, ułatwi modelowanie procesów, rozliczenie klientów, ustalenie szczegółów procesowych, architektonicznych, przygotuje decydentów do zmian organizacyjnych w ramach przedsiębiorstwa. Zmiany w zakresie procesów biznesowych w energetyce na rynku są na tyle duże, że bez gruntownej wiedzy i szczegółowego przygotowania, mogą utrudnić a nawet uniemożliwić funkcjonowanie na rynku energii po lipcu 2025 r.


Szczegóły wydarzenia:

10-11.06.2024

TERMIN

10-11.06.2024
Warszawa, online

FORMUŁA HYBRYDOWA

Warszawa, online
Warszawa 2170 zł netto; online 1870 zł netto

Koszt

Warszawa 2170 zł netto; online 1870 zł netto

Podczas szkolenia omówimy między innymi:

 • Przebieg procesów i wyzwań: konfiguracje sieci, status przyłączenia 
 • Najczęstsze błędy w realizacji PRE 
 • Czego nie mówi dokumentacja CSIRE/OIRE?
 • Planowane zmiany w dokumentacji CSIRE OIRE 
 • Terminy, powiadomienia 
 • Czym jest OIRE i za co odpowiada?
 • Zawarcie umowy, migracja, goLive
 • Wprowadzenie zmian np. zmiana uczestnika. Jak to poprawnie zrobić?
 • Dane pomiarowe i informacje rozliczeniowe 
 • CSIRE – po co nam takie rozwiązanie? Analiza zasadności oraz korzyści wynikających z tego wdrożenia
 • Procesy rynku energii: model podmiotowy i przedmiotowy PRE 
 • IRiESP-OIRE, SWI, TSKB – czym są te dokumenty, co w nich można znaleźć oraz najistotniejsze szczegóły
 • Obowiązki OSD oraz sprzedawców energii po uruchomieniu CSIRE – co się zmieni?
 • Migracja danych – po co i jak mamy migrować dane?
 • Walidacje CSIRE 
 • Procesy rynku energii – szczegółowe omówienie wszystkich procesów planowanych do implementacji w CSIRE


Prelegent

Prelegentem będzie Bartosz Kwiatkowski – wieloletni pracownik PSE S.A. zaangażowany w koncepcję centralnej bazy informacji rynku energii. Od 2017 roku uczestniczył w przygotowaniu dokumentacji na podstawie której powstała koncepcja CSIRE. Uczestnik grup roboczych powołanych przy Ministerstwie ds. energetyki w pracach nad przepisami prawa i ramami procesów rynku energii. Koordynował i odpowiadał za dokumentację biznesową OIRE m.in. SWI, TSKB, ZIK. Obecnie przedsiębiorca, doradca, edukator, jako główny analityk integracji uczestniczy w pracach dostosowania procesów i systemów informatycznych do centralnego systemu informacji rynku energii u jednego z większych Operatorów w kraju.

Informacje organizacyjne: 

Koszt szkolenia online: 1870 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko) obowiązuje do 27 maja Od 28 maja cena wzrasta o 200 zł.

Koszt szkolenia stacjonarnego: 2170 zł netto za jedną osobę obowiązuje do 27 maja. Od 28 maja cena wzrasta o 200 zł.

Szkolenie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Szkolenie stacjonarne odbędzie się w Centrum Warszawy. 

W przypadku pytań proszę o kontakt.

Edyta Cekała

Merytoryka, współpraca, informacje o szkoleniu

tel. 22 118 47 17

tel. kom. 694 650 580

edyta.cekala@dlaenergetyki.pl

Edyta Cekala

Verified by MonsterInsights