Skip to content
Finansowanieban

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do zapoznania się ze szkoleniem “Finansowanie transformacji energetycznej w przedsiębiorstwach energetycznych, przemysłowych i komunalnych w 2023”, które odbędzie się on-line 20.06.2023. Wydarzenie wynika  z dużego zainteresowania dofinansowaniami do transformacji energetycznej w przedsiębiorstwach, a także dotacjami na budowę lub przebudowę instalacji OZE oraz dużą liczbą planowanych modernizacji urządzeń lub wyposażania instalacji w urządzenia sprzyjające poprawie efektywności energetycznej przedsiębiorstw.
 
W 2023 roku ruszyły kolejne programy dofinansowań na wytwarzanie energii oraz magazynowanie energii i ciepła (w tym dofinansowania dla przedsiębiorców), dofinansowanie do instalacji, pomp ciepła, turbin wiatrowych, pożyczek preferencyjnych, kredytów technologicznych. W lutym bieżącego roku wystartowały również dotacje dla przedsiębiorców planujących rozwój swojego biznesu w oparciu o innowacje. W 2023 roku przewidziano środki z funduszy europejskich na wsparcie efektywności energetycznej, cyfryzacji i robotyzacji
 
Z tego względu przygotowaliśmy praktyczne szkolenie w formie warsztatów, na którym omówimy aktualne programy dofinansowań i dotacji, nabory wniosków wraz z terminarzem, proces przebiegu dofinansowania oraz wypłat a także innowacje w technologie przedsiębiorstw oraz MŚP, efektywność energetyczną i cyfryzację.

Szczegóły wydarzenia:

20 czerwca 2023

termin

20 czerwca 2023
On-Line

formuła

On-Line
570 złotych netto

koszt

570 złotych netto

Podczas szkolenia omówimy między innymi:

  • audyt energetyczny przedsiębiorstwa
  • przykłady modernizacji poprawiających efektywność energetyczną
  • białe certyfikaty – dodatkowe korzyści finansowe
  • opłacalność odnawialnych źródeł energii w firmie
  • źródła finansowania inwestycji w OZE i poprawę efektywności energetycznej
  • dotacje na inwestycje w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST)
  • dotacje na działalność badawczo-rozwojową i wdrażanie innowacji
  • Program Polska Wschodnia oraz programy regionalne
  • programy dotacyjne na automatyzacje i robotyzacje przedsiębiorstw

Podmioty Współpracujące i Patroni Medialni

Podczas szkolenia będą mieli Państwo możliwość korzystania z mikrofonów tak, aby ułatwić Państwu możliwość wzięcia udziału w dyskusji i zadawania pytań. Będzie także możliwość zadawania pytań poprzez czat. 


Prelegenci:

Kamil Skonieczny – energetyk, ekspert ds. finansowania przedsięwzięć w sektorach energetycznych, przemyśle i przedsiębiorstwach komunalnych. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu efektywności energetycznej i OZE na Politechnice Warszawskiej. Obecnie Koordynator Projektów UE w ECDF Dotacje. Zdobywał doświadczenie w firmach z branży OZE oraz w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Ogólnopolskiego Projektu Doradztwa Energetycznego. Doświadczenie w energetyce oraz znajomość źródeł finansowania pozwala mu efektywnie doradzać i pozyskiwać dotacje dla przedsiębiorców.

Michał Kmieciak będący ekspertem z 14-letnim obszernym doświadczeniem w branży dotacji unijnych. Aktualnie pracownik firmy ECDF Dotacje, która od 2003 roku skutecznie pozyskuje dotacje dla przedsiębiorców oraz udziela niezbędnego wsparcia na każdym etapie realizacji projektu. Pozyskał oraz rozliczył dla firm z całej Polski kilkadziesiąt projektów o wartości kilkuset milionów złotych, dotyczących prac badawczo-rozwojowych, inwestycji, wsparcia eksportu.

Informacje organizacyjne: 

Koszt szkolenia: 570 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko)

Szkolenie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

pozostaję do dyspozycji
Szymon Starobrat 
tel. 22 118 47 17
tel. kom. 660 724 456
szymon.starobat@dlaenergetyki.pl
Verified by MonsterInsights