informujemy o nadchodzących zmianach dotyczących odnawialnych źródeł energii (OZE). Te istotne modyfikacje mają na celu wsparcie rozwoju energetyki prosumenckiej oraz ułatwienie dostępu do efektywnych rozwiązań dla przedsiębiorstw. W ramach szkolenia, które odbędzie się 12 grudnia – w formie online – omówimy kluczowe zmiany w zaprojektowanej nowelizacji ustawy o OZE, zatwierdzonej przez środowisko branżowe. Prelegentem naszego szkolenia będzie dr Zdzisław Muras – ceniony ekspert w dziedzinie prawa energetycznego, radca prawny oraz wieloletni pracownik URE, który podzieli się swoją wiedzą na temat nadchodzących regulacji oraz ich wpływu na sektor OZE.
TERMIN
FORMUŁA
Koszt
Poruszymy kluczowe zagadnienia, w tym:
- Dostosowanie do unijnych regulacji – Nowe przepisy wprowadzają dostosowania do Wytycznych Komisji Europejskiej w sprawie pomocy państwa na ochronę klimatu i środowiska (CEEAG). Odbiorcy energochłonni będą mogli liczyć na korzystniejsze warunki wsparcia, co pozwoli im na większą efektywność energetycznąi ograniczenie kosztów związanych z obowiązkami umarzania świadectw pochodzenia i opłatami związanymi z OZE.
- Zachęta do efektywności energetycznej – Proszę zwrócić uwagę na wprowadzenie mechanizmu warunkowości, który wiąże skorzystanie z ulg z osiągnięciem określonych celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz poprawy efektywności energetycznej. Odbiorcy, którzy zdecydują się na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych zmierzających do poprawy efektywności energetycznej, będą mogli korzystać z ulg w jeszcze szerszym zakresie.
- Nowe opcje dla prosumentów energii odnawialnej – Wprowadzenie rozliczeń w systemie net-billing oraz możliwość wyboru między starym a nowym systemem rozliczeń ma na celu zwiększenie opłacalności inwestycji w OZE. Rozliczanie energii wprowadzonej do sieci odbędzie się zgodnie z rynkową ceną energii elektrycznej, co przyczyni się do większych oszczędności i zachęt do inwestycji w instalacje OZE.
- Uproszczenia w procedurach – Zgodnie z nowymi regulacjami, zostały wprowadzone uproszczone procedury wydawania zezwoleń w zakresie OZE, co przyspieszy proces twórczy oraz sprzedaż energii elektrycznej. Skrócenie terminów wydawania decyzji w sprawie przyłączeń do sieci elektroenergetycznej oraz koncesji stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia inwestycji w OZE.
Informacje organizacyjne:
Koszt szkolenia online: 1470 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko) obowiązuje do 28 listopada. Od 29 listopada cena wzrasta o 200 zł.
Szkolenie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43
Edyta Cekała
Kierownik ds. szkoleń i rozwoju
tel. 22 118 47 17
tel. kom. 694 650 580
edyta.cekala@dlaenergetyki.pl