Skip to content

Szanowni Państwo,

zapraszam do zapoznania się z kolejną edycją szkolenia “Wprowadzanie ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej, gazu i ciepła”.

Szkolenie ma na celu przygotowanie Państwa do ewentualnej możliwości wprowadzenia ograniczeń w dostawach energii elektrycznej, gazu czy ciepła. Przedstawimy Państwu obowiązki, możliwości i właściwy sposób reakcji zarówno dostawców jak i dużych odbiorców przemysłowych. Wydarzenie odpowie Państwu na pytania:

  • Jak przygotować się na ewentualne ograniczenia?
  • Co oznaczają poszczególne stopnie zasilania?
  • W jaki sposób należy poinformować odbiorców o możliwości ograniczeń?
  • Co zmieniło najnowsze rozporządzenie zarówno w samych przepisach jak też praktyce przedsiębiorstw?.
ROS
wtorek, 9:00 - 16:00

4.10.2022

wtorek, 9:00 – 16:00
On-line

formuła

On-line
970 zł/os.

Koszt

970 zł/os.

Prelegenci wydarzenia:

mecenas tomasz ogłódek

mecenas tomasz ogłódek

Kancalaria
mecenas grzegorz filipowicz

mecenas grzegorz filipowicz

ssw-logo
MECENAS PIOTR GARDECKI

MECENAS PIOTR GARDECKI

ssw-logo
ADWOKAT RAFAŁ KOZERSKI

ADWOKAT RAFAŁ KOZERSKI

ssw-logo

 

Najważniejsze zagadnienia:

  • zasady wyznaczania ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej i gazu
  • co musi zrobić odbiorca po otrzymaniu informacji o ograniczeniu i w jakim trybie się o nich dowiaduje
  • określanie wielkości ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej i gazu
  • nowy model wyznaczania stopni zasilania – co oznacza każdy stopień zasilania
  • stopnie zasilania od 12 do 19 – konsekwencje dla dużych zakładów przemysłowych
  •  katalog podmiotowo – przedmiotowy odbiorców podlegających ochronie
  •  nowa definicje w rozporządzeniu o ograniczeniach – w tym np. definicja obiektu
  • tryb weryfikacji wykonania przez odbiorców redukcji mocy
  • regulacje dotyczace ograniczeń w umowach z odbiorcami
  •  mechanizm obiektywizacji sposobu wyznaczania mocy w poszczególnych stopniach zasilania w oparciu o dane pomiarowe,
  • metodologia określania wartości mocy maksymalnej
  • Wprowadzanie ograniczeń w dostawach ciepła 
    •  procedura wprowadzania ograniczeń
    •  zasady wyznaczenia ograniczeń
    •  odbiorcy chronieni
    • umowy z odbiorcami, a ograniczenia

Szkolenie skierowane jest głównie do:

  • dużych podmiotów przemysłowych
  • sprzedawców energii elektrycznej gazu i ciepła

Prelegenci

mec. Tomasz Ogłódek – Wspólnik zarządzający, radca prawny Radca prawny, wspólnik w kancelarii, od 1999 r. związany z branżą energetyczną. Doświadczanie w zarządzaniu, były członek a następnie przewodniczący rady nadzorczej sieciowego przedsiębiorstwa komunalnego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Katowicach z zakresu bankowości i finansów. Były pracownik naukowy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Ekonomicznej w Katowicach (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu energetyki w Szkole Głównej Handlowej oraz z zakresu prawa energetycznego i zagadnień cywilnoprawnych związanych z energetyką, między innymi w Izbie Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Krajowej Izbie Gospodarczej w ramach programu EFS. Ukończył studia podyplomowe w zakresie ubezpieczeń (CNESSS Francja). Współautor komentarza do ustawy prawo energetyczne (wraz z Marzeną Czarnecką) wyd. Branta 2007, wyd. C. H. Beck 2009, 2012, 2020 współautor (z M. Czarnecką i M. Boroń) pozycji „Taryfy w ciepłownictwie aspekty prawne” wyd. C.H. Beck 2010. Autor licznych artykułów z zakresu prawa energetycznego.

mec. Grzegorz Filipowicz – adwokat, partner w Praktyce Energetyki i Surowców Naturalnych w SSW Pragmatic Solutions. Grzegorz posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa energetycznego, systemów wsparcia sektora energetycznego, kwestiach regulacyjnych oraz procesów inwestycyjnych. W szczególności specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących odnawialnych źródeł energii, głównie w projektach energetyki wiatrowej oraz fotowoltaicznej. Świadczył doradztwo na rzecz inwestorów, a także instytucji finansowych na potrzeby nabycia/zbycia lub też finansowania projektów energetyki odnawialnej w Polsce (przede wszystkim z perspektywy przepisów prawa energetycznego, regulacji procesu budowlanego i procedur oceny oddziaływania inwestycji na środowisko). W tym kontekście brał udział i koordynował wiele procesów due diligence. Został wyróżniony w ramach rankingu Legal 500 EMEA 2019, 2020 oraz 2022 jako recommended lawyer.

mec. Piotr Gardecki – radca prawny, senior associate w Praktyce Energetyki i Surowców Naturalnych w SSW Pragmatic Solutions. Piotr posiada wieloletnie doświadczenie regulacyjne z zakresu szeroko rozumianego prawa energetycznego. Specjalizuje się w sprawach dotyczących udzielania koncesji, przyłączenia do sieci instalacji OZE, postępowań taryfowych, zwolnienia z obowiązku TPA, wstrzymania dostaw energii oraz administracyjnych kar pieniężnych. Przed dołączeniem do SSW zdobywał doświadczenie w dziale prawnym Urzędu Regulacji Energetyki.

Adw. Rafał Kozerski – adwokat, senior associate w Praktyce Energetyki i Surowców Naturalnych w SSW Pragmatic Solutions. Rafal świadczy szerokie doradztwo prawne na rzecz inwestorów z branży energetycznej. Doradza inwestorom w transakcjach sprzedaży i nabycia źródeł wytwarzania energii, koordynuje badania due diligence spółek i projektów OZE. Ma doświadczenie w przygotowywaniu umów dotyczących rozwoju projektów łączących inwestorów z deweloperami oraz w szerokim doradztwie regulacyjnym. Specjalizuje się również w doradzaniu dużym podmiotom w negocjowaniu krótko- i długoterminowych umów PPA. Brał udział w negocjacjach korporacyjnych umów na zakup energii elektrycznej oraz umów o zakup gwarancji pochodzenia. Od dwóch lat bada również rynek elektromobilności. Jest współautorem Raportu PZPM o Niskoemisyjnej Mobilności. Rafał doradzał również przedsiębiorcom w zakresie przepisów o wprowadzaniu ograniczeń w poborze energii elektrycznej, w tym prowadzeniu korespondencji z operatorami sieci dystrybucyjnej.

Sprawy techniczno-organizacyjne

Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Zapraszam do kontaktu 
 

Opiekunka Projektu

Anna Kuleta

Specjalista ds. sprzedaży

tel. 22 118 47 17

kom. 660 244 977 anna.kuleta@dlaenergetyki.pl

Verified by MonsterInsights