Skip to content
Kopia CSIREwwwbaner (5)


Dzień dobry,

zapraszamy na warsztaty praktyczne, podczas których przedstawimy istotne kwestie dotyczące warunków uczestnictwa oraz zasad funkcjonowania CSIRE, które będą obowiązywać każde przedsiębiorstwo energetyczne od lipca 2025 r. Serdecznie zachęcam do zapoznania się ze szkoleniem pt. “Zmiany i nowości związane z otoczeniem regulacyjnym CSIRE – teoria i praktyka”.

Szczegóły szkolenia

28/29.02.2024

TERMIN ONLINE

28/29.02.2024
Warszawa, Centrum GoldenFloor

FORMUŁA STACJONARNA

Warszawa, Centrum GoldenFloor
Platforma ClickMeeting

FORMUŁA ONLINE

Platforma ClickMeeting
online 2070 zł netto/os.

KOSZT WARSZAWA

online 2070 zł netto/os.
online 1770 zł netto/os.

KOSZT ONLINE

online 1770 zł netto/os.
KjoXrvZcm7kyN3E1

PRELEGENT WYDARZENIA

Bartosz Kwiatkowski

Wieloletni pracownik PSE S.A. zaangażowany w projekt CSIRE. Architekt biznesowy CSIRE, Analityk biznesowo-systemowy. Od 2017 roku uczestniczył w przygotowaniu dokumentacji na podstawie której powstała koncepcja systemu centralnego (data hub). Uczestnik grup roboczych powołanych przy Ministerstwie ds. energetyki w pracach nad przepisami prawa i ramami procesów rynku energii. Koordynował i odpowiadał za dokumentację biznesową OIRE m.in. SWI, TSKB, ZIK. Obecnie przedsiębiorca, doradca, uczestniczy jako główny analityk integracji w pracach dostosowania procesów biznesowych do procesów rynku energii u jednego z OSD. Absolwent PW, 

O systemie CSIRE i zmianach prawnych 

Rewolucja która została opisana w ustawie Prawo energetyczne to zbiór przepisów, które wskazują szkielet zmian, aby poznać jednak wszystkie szczegóły i kluczowe informacje jak funkcjonować na tym rynku „po nowemu”, trzeba przeczytać tysiące stron dokumentacji, dlatego też przygotowaliśmy praktyczne warsztaty. Zapraszamy na dwa – intensywne dni szkoleń, które w pigułce przedstawią cele, założenia, kluczowe przepisy, procesy, dokumenty, mechanizmy.

Ważne!! Każdy uczestnik rynku odpowiedzialny za obieg energii elektrycznej musi dokonać rejestracji w systemie tj. OSD, sprzedawcy energii elektrycznej, POB czy inne podmioty realizujące procesy rynku energii lub wymieniające informacje za pośrednictwem CSIRE np. podmioty działające na rynku mocy. Wymienione podmioty zobligowane są do zawarcia umowy z OIRE(PSE) do 3 kwietnia 2024 r.

O szkoleniu 

Wydarzenie stanowi idealną platformę do poznania wiedzy eksperckiej i poznania odpowiedzi na pytania:

 • Jak zacząć planować pracę z CSIRE?
 • Jakie wyzwania czekają w trakcie?
 • Jaką przyjąć strategię dostosowania w zależności od roli biznesowej i wielkości przedsiębiorstwa?

To świetna okazja aby zadać pytania wieloletniemu pracownikowi PSE – praktykowi, który na co dzień uczestniczy w pracach dostosowania procesów biznesowych do procesów rynku energii.


Szkolenie adresowane jest dla pracowników na każdym szczeblu, ponieważ ułatwi przygotowanie obsługi klienta po nowemu, ułatwi modelowanie procesów, rozliczenie klientów, ustalenie szczegółów procesowych, architektonicznych, przygotuje decydentów do zmian organizacyjnych w ramach przedsiębiorstwa. Zmiany w zakresie procesów biznesowych w energetyce na rynku są na tyle duże, że bez gruntownej wiedzy i szczegółowego przygotowania, mogą utrudnić, a niektórych przypadkach, nawet uniemożliwić funkcjonowanie na rynku energii po lipcu 2025 r.

 


Podczas szkolenia omówimy między innymi:

 • Przebieg procesów i wyzwań: konfiguracje sieci, status przyłączenia
 • Najczęstsze błędy w realizacji PRE
 • Czego nie mówi dokumentacja CSIRE/OIRE?
 • Planowane zmiany w dokumentacji CSIRE OIRE
 • Terminy, powiadomienia
 • Czym jest OIRE i za co odpowiada?
 • Zawarcie umowy, migracja, goLive
 • Wprowadzenie zmian np. zmiana uczestnika. Jak to poprawnie zrobić?
 • Dane pomiarowe i informacje rozliczeniowe
 • CSIRE – po co nam takie rozwiązanie? Analiza zasadności oraz korzyści wynikających z tego wdrożenia
 • Procesy rynku energii: model podmiotowy i przedmiotowy PRE
 • IRiESP-OIRE, SWI, TSKB – czym są te dokumenty, co w nich można znaleźć oraz najistotniejsze szczegóły
 • Obowiązki OSD oraz sprzedawców energii po uruchomieniu CSIRE – co się zmieni?
 • Migracja danych – po co i jak mamy migrować dane?
 • Walidacje CSIRE
 • Procesy rynku energii – szczegółowe omówienie wszystkich procesów planowanych do implementacji w CSIRE

Partnerzy Wydarzenia

INNSOFT – o firmie

Innsoft Sp. z o.o. od wielu lat tworzy oprogramowanie dla sektora energii elektrycznej, gazu i innych mediów. Nasze autorskie systemy wspierają procesy:

 • akwizycji i zarządzania danymi pomiarowymi,
 • rozliczania odbiorców końcowych, 
 • wymiany informacji na rynku bilansującym, 
 • handlu energią elektryczną i gazem,
 • zarządzania ryzykiem, 
 • prognozowania zużycia energii elektrycznej i gazu. 

infiniHUB – efektywna komunikacja z CSIRE

Oferujemy kompleksowe rozwiązanie, które przygotuje przedsiębiorstwa do wymogów CSIRE. Aplikacja infiniHUB zapewnia: 

 • migrację danych inicjalnych ZOBACZ
 • komunikację z CSIRE ZOBACZ

Pracownia Informatyki NUMERON 

Numeron Sp. z o.o. to polska firma, z ponad 25-letnim doświadczeniem, tworząca rozwiązania na bazie najnowszych technologii oraz własnych autorskich koncepcji, z uwzględnieniem energetycznych mega trendów. Jesteśmy doskonałym partnerem dla wszystkich organizacji, poszukujących narzędzi do optymalizacji i kontroli zużycia mediów energetycznych. Oferta jest dedykowana energochłonnym branżom przemysłu, aktywnym uczestnikom rynku energii (wytwórcy, sprzedawcy i dystrybutorzy), a także doradcom i audytorom energetycznym oraz branży Facility Management.

Naszym sztandarowym produktem jest ENERGIA®4, modułowe oprogramowanie, które można skonfigurować wg potrzeb użytkownika. ENERGIA®4 przetwarza i standaryzuje oraz prezentuje pozyskane dane w postaci raportów, wykresów, porównań. 

ENERGIA®4 jest również systemem informacyjnym dedykowanym do realizacji procesów rynku energii lub wymiany informacji ryku energii w ramach CSIRE oraz źródłem danych i atrybutów niezbędnych do realizacji tych procesów. Link do strony ZOBACZ

Informacje organizacyjne: 

Koszt szkolenia online: 1770 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko) obowiązuje do 15 lutego. Od 16 lutego cena wzrasta o 200 zł.

Koszt szkolenia stacjonarnego: 2070 zł netto za jedną osobę obowiązuje do 15 lutego. Od 16 lutego cena wzrasta o 200 zł.

Szkolenie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43


Kontakt z organizatorem

Edyta Cekała

tel. 22 118 47 17

tel. kom. 694 650 580

edyta.cekala@dlaenergetyki.pl

Edyta Cekala

Formularz kontaktowy

Verified by MonsterInsights