Skip to content
PEC2

Dzień dobry,

Zapraszam na specjalistyczne szkolenie online “Zasady prawne działalności przedsiębiorstw ciepłowniczych  – skuteczne wsparcie biznesu”

Spotkanie poprowadzi Mec. Tomasz Ogłódek –  doświadczony prawnik,  który podzieli się z uczestnikami praktyczną wiedzą na temat wykorzystania aspektów prawnych  do skutecznego prowadzenia działalności na rynku ciepła.

 Szkolenie jest dedykowane nie tylko dla osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o aspektach prawnych w przedsiębiorstwie ciepłowniczym, ale także skutecznego ich wdrażania. Zostaną zatem poruszone niezbędne zagadnienia prawne związane z działalnością przedsiębiorstw ciepłowniczych  z zakresu prawa energetycznego, prawa budowlanego, ustawy o efektywności energetycznej oraz kodeksu cywilnego.

  • Szkolenie poprowadzi Pan Mec. Tomasz Ogłódek (biogram prowadzącego poniżej)
  • Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting w dniu 17 maja 2022
  • Dokładny program szkolenia oraz karta zgłoszenia znajdują się w załącznikach

Podczas spotkania szczegółowo omówimy m.in. poniższe zagadnienia:

•            Podstawowe zasady działalności przedsiębiorstwa ciepłowniczego

•            Przyłączenie odbiorcy do sieci ciepłowniczej

•            Techniczne i ekonomiczne warunki przyłączenia – w znaczeniu prawnym

•            Umowa sprzedaży ciepła – najważniejsze elementy

•            Obszary wrażliwe w zakresie sprzedaży ciepła (klauzule abuzywne, prawo konkurencji)

•            Zmiana stawek opłat na skutek zmiany taryfy – tryb wprowadzania zmian

•            Obowiązek przyłączenia nowych albo przebudowywanych obiektów do sieci ciepłowniczej

•            Przepisy prawa budowlanego istotne dla egzekucji obowiązku przyłączenia do sieci ciepłowniczej – nowelizacja od        19 września 2020

•            Obowiązek przyłączenia do sieci ciepłowniczej odnawialnych źródeł energii

•            Efektywny system ciepłowniczy

 

Uwaga! Podczas szkolenia online mogą Państwo korzystać z czatu w celu zadawania pytań, zgłaszania uwag itd. Dodatkowo w sesjach pytań i odpowiedzi w przypadku możliwości sprzętowych po Państwa stronie będą Państwo mogli również zadawać pytania głosowo oraz konsultować się indywidualnie. Taką możliwość będą Państwo mogli sprawdzić na spotkaniu testowym (kilka dni przed szkoleniem ; szczegóły techniczne poniżej)

Informacje organizacyjne:

    Koszt udziału w szkoleniu  dla zgłoszeń przekazanych do 10.05.2022 to 970 netto za jedną osobę (jedno stanowisko). Po tym terminie koszt udziału w szkoleniu wzrasta o 100 zł netto.

    Szkolenie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Istnieje też możliwość udostępniania Państwu korzystania z mikrofonu. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Wykładowca: Radca Prawny  Tomasz Ogłódek, Kancelaria Radców Prawnych Tomasz Ogłódek Marzena Czarnecka – Prawnik i ekonomista. Wspólnik założyciel, a obecnie wspólnik zarządzający Kancelarii Radców Prawnych Tomasz Ogłódek Marzena Czarnecka, specjalizującej się w zagadnieniach  prawa energetycznego. Od 1999 roku radca prawny w przedsiębiorstwach energetycznych. Był pełnomocnikiem przedsiębiorstw energetycznych w licznych sprawach toczących się przed URE, UOKiK , sądami powszechnymi  i Sądem Najwyższym.   Autor i współautor licznych pozycji z zakresu prawa energetycznego i spraw terenowych dotyczących inwestycji energetycznych, w tym między innymi  współautor:  “Prawo energetyczne Komentarz” ( cztery  wydania i wydanie elektroniczne)  Wyd. Branta 2007 Wyd. C.H. Beck 2009,2012, 2018, 2020 wydanie elektroniczne Legalis, „Taryfy w ciepłownictwie aspekty prawne” C.H. Beck 2010, „Nielegalny pobór energii” Wyd. C.H. Beck 2013. Wykładowca z zakresu prawa energetycznego na studiach podyplomowych.

W przypadku dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji

Anna Kuleta

Specjalista ds. sprzedaży

tel. 22 118 47 17

kom. 660 244 977

anna.kuleta@dlaenergetyki.pl

 

Verified by MonsterInsights