Skip to content
PIT_BANER

Szanowni Państwo,

We współpracy z doradcami podatkowymi Accace Advisory zapraszamy na dwudniowe warsztaty, które odbędą się 16 i 17 lutego 2022, w formule online:

“Polski Ład: Zmiany w CIT, PIT oraz VAT w branży energetycznej, ciepłowniczej i komunalnej”
 
Cel szkolenia:
 

Szkolenie ma na celu przedstawienie i omówienie obszernego projektu nowelizacji przepisów, nazwanego „Polskim Ładem”, wywołującego znaczące skutki w obszarze prawa podatkowego. „Polski Ład” dotyka szeregu obszarów społecznych i prawnych. W trakcie szkolenia eksperci Accace omówią kluczowe zmiany ustaw podatkowych uchwalone przez Sejm 29 października 2021 roku. Szczegółowo omówione zostaną najważniejsze zmiany ustaw o podatkach dochodowych (CIT, PIT) oraz ustawy o podatku od towarów i usług (VAT)

Kto powinien wziąć udział:

Proponowane Państwu praktyczne, eksperckie spotkanie skierowane jest do osób i służb zajmujących się obszarami finansowo-księgowymi w przedsiębiorstwie oraz komórek/departamentów odpowiedzialnych za poprawne rozliczenie zobowiązań podatkowych. Szkolenie przygotowane jest zgodnie ze specyfiką finansów i rozliczeń w branży energetyczno-ciepłowniczej i komunalnej.

W trakcie szkolenia zmiany przepisów podatkowych zostaną omówione przede wszystkim z biznesowej perspektywy.

Termin i formuła spotkania

Spotkanie odbędzie się 16 oraz 17 lutego 2022 w formule online (platforma Clickmeeting).

Szkolenie poprowadzi pięciu ekspertów z działu Podatkowego Accace:

  1. Piotr Zając, Partner, doradca z zakresu podatków, prawa i transakcji dla branży energetycznej i przemysłowej
  2. Jakub Czerski, Tax Manager
  3. Katarzyna Rogowska, Tax Manager
  4. Anna Maksymiuk, Senior Tax Consultant
  5. Jakub Szczerbiński, Tax Consultant
Agenda spotkania zakłada szczegółowe przeanalizowanie i wytłumaczenie uczestnikom spotkania zmian w obszarze regulacyjnym, związanym z zagadnieniami tj.: CIT, PIT, VAT, ceny transferowe
 
Dzień I
9.30 – rejestracja 
10.00 -12.00 Wykład o podatku CIT
12.00 – 12.30 przerwa
12.30 – 14.30 Wykład o podatku CIT (część druga) + ceny transferowe
14.30 – dyskusja
Dzień II
10.00 – 11.30 Wykład o podatku VAT
11.30 – 12.00 przerwa
12.00 – 14.30 Wykład o podatku PIT
14.30 – dyskusja

 Koszt

Koszt udziału w dwudniowym szkoleniu online wynosi  1270 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko). Za drugą i każdą kolejną osobę z przedsiębiorstwa cena wyniesie 1170 zł netto. Na 7 dni przed szkoleniem cena szkolenia wzrasta o 100 zł netto.

Więcej o naszych Wykładowcach

  • PIOTR ZAJĄC, PARTNER, DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY 

Piotr Zając jest liderem dynamicznie rozwijającego się zespołu doradców podatkowych oraz radców prawnych świadczących nowatorskie usługi consultingowe. Jego zespół realizuje nieszablonowe projekty z zakresu doradztwa podatkowego, prawnego oraz transakcyjnego. 

Z uwagi na szerokie doświadczenie, jego działalność skupia się na doradztwie dla branży nieruchomościowej, energetyki oraz FMCG. Główny obszar jego działalności projektowej to transfer pricing, due diligence, wsparcie w negocjacjach oraz fuzje i przejęcia. Dzięki innowacyjnemu podejściu i doborze ekspertów z różnych dziedzin, zespół Piotra sprawnie realizuje interdyscyplinarne i wielopłaszczyznowe projekty, które często wykraczają poza zakres konwencjonalnego doradztwa podatkowego i prawnego. 

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w dziale transakcyjnym oraz dziale dedykowanym rynkowi nieruchomości w jednej z firm tzw. „Wielkiej Czwórki”. Swoją karierę kontynuował pracując jako manager w jednej z największych firm doradztwa podatkowego w Polsce. Był członkiem zespołu doradzającego przy największych transakcjach na polskim rynku nieruchomości w latach 2016 i 2017. 

Poza działalnością projektową posiada szerokie doświadczenie dydaktyczne, realizował wykłady o tematyce podatkowej współpracując m.in. z Kołem Naukowym Prawa Podatkowego Uniwersytetu Warszawskiego. Działa również jako trener na licznych szkoleniach i warsztatach podatkowych. Jest autorem licznych publikacji branżowych oraz eksperckich, m.in. w Gazecie Prawnej oraz Rzeczpospolitej. 

Jest członkiem Krajowej Izby Doradców Podatkowych, licencjonowanym doradcą podatkowym i niespełnionym triathlonistą. 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, obsługuje klientów w języku polskim i angielskim.

  • JAKUB CZERSKI, TAX MANAGER 

Jakub Czerski posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w obszarze doradztwa podatkowego, które zdobywał w dużych firmach doradczych takich jak KPMG, Rodl & Partner, TPA.

W Accace specjalizuje się przede wszystkim w doradztwie podatkowym w obszarze podatku dochodowego od osób prawnych oraz cenach transferowych. Jest autorem licznych publikacji w prasie i czasopismach specjalistycznych. Realizował projekty z zakresu doradztwa transakcyjnego dla branży nieruchomościowej, brał udział w przeglądach podatkowych oraz badaniach typu due diligence. Doradza również klientom w zakresie bieżących zagadnień podatkowych. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ukończył Podyplomowe Studium Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.

  • KATARZYNA ROGOWSKA, TAX MANAGER

Katarzyna Rogowska jest Doradcą Podatkowym z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. W ramach codziennego wsparcia dla przedsiębiorców w ich działalności businessowej koncentruje się przede wszystkim na podatku od towarów i usług, w tym zajmuje się rozliczaniem transakcji o charakterze transgranicznym. W obszarze jej specjalizacji znajduje się także reprezentacja klientów w sporach z organami administracji skarbowej. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, ukończyła Podyplomowe Studia „Akademia Spółek” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

  • ANNA MAKSYMIUK, SENIOR TAX CONSULTANT

Anna Maksymiuk posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w obszarze doradztwa podatkowego, głównie w zakresie szeroko pojętego doradztwa transakcyjnego dla branży nieruchomościowej. W Accace specjalizuje się przede wszystkim w doradztwie podatkowym w obszarze podatku dochodowego od osób prawnych. Posługuje się językiem angielskim oraz niemieckim. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Jest absolwentką Finansów i Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Mercator School of Management w Duisburgu, ukończyła Podyplomowe Studia „Podatki w Krajowym i Międzynarodowym obrocie gospodarczym” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

  • MARCIN SZCZERBIŃSKI, TAX CONSULTANT

Marcin Szczerbiński posiada kilkuletnie doświadczenie zarówno w obszarze księgowym, jak i w obszarze doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem dochodowym osób fizycznych. Współprowadzący wielu szkoleń i warsztatów dotyczących tematyki związanej z podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz VAT. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Tytuł magistra ekonomii uzyskał z rektorskim dyplomem uznania.

LOGO_ACCACE_RGB

Accace Polska jest dynamicznie rozwijającą się firmą outsourcingowo-doradczą, działającą w ramach globalnej grupy Accace, lidera na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce działają od 12 lat wykorzystując potencjał i praktyczne doświadczenie sieci ponad 600 ekspertów łączących swoją wiedzę w ramach interdyscyplinarnych zespołów. Kompleksowość oraz dbałość o wysoką jakość świadczonych usług w obszarze podatków, prawa, księgowości oraz obsługi kadrowo-płacowej, pozwala przełamywać standardy i oferować innowacyjne rozwiązania dla ponad 2 000 Klientów, niezależnie od branży oraz skali ich biznesu.

Szczegóły techniczne

Szkolenie odbędzie się w formule online – na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Zapraszam do kontaktu

Anna Kuleta

22 118 47 17

660 244 977

anna.kuleta@dlaenergetyki.pl

Verified by MonsterInsights