Szanowni Państwo,
W związku z niepewną sytuacją rynkową i czynnikami takimi m.in. z międzynarodową sytuacją polityczną i wynikającymi z niej sankcjami (ustawa o sankcjach EU i PL), niepewnością legislacyjną, cenami węgla czy zmiennym ryzykiem kredytowym, z którymi dziś zmierzyć się musi przedsiębiorstwo ciepłownicze, przygotowaliśmy wraz z p. Dariuszem Michalskim wydarzenie „Ryzyko w branży ciepłowniczej”. Z racji problematycznej tematyki wydarzenia, chcąc przekazać szczegółową wiedzę i praktykę, przygotowane zostało w formule stacjonarnej, w Katowicach, już 6 września 2022.
Proponowany Państwu specjalistyczny warsztat wynika z chęci przekazania wiedzy, która pozwoli na zabezpieczenie i podwyższenie poziomu bezpieczeństwa działalności przedsiębiorstwa ciepłowniczego, która jest podstawowym czynnikiem gwarantującym stabilny i stały wzrost efektów ekonomicznych firmy.
Szczegóły wydarzenia
Termin: 6.09.2022
Formuła: stacjonarna (ograniczona liczba miejsc na szkoleniu)
Miejsce: Katowice, Hotel Vienna House Easy Katowice ****, Sokolska 24
Prelegent: Dariusz Michalski, Prof. ATH dr hab. w zakresie zarządzania ryzykiem, uważany za najlepszego controllera ryzyka w polskiej elektroenergetyce (pełna notka poniżej oraz w programie)
Koszt: 1070 zł/os (w cenie uczestnictwa – materiały szkoleniowe, poczęstunek w trakcie seminarium typu: lunch, przerwy kawowe)
Czas trwania szkolenia: 8.30 – 15.30 (w trakcie szkolenia przewidziane są przerwy kawowe i jedna obiadowa)
W programie m.in.:
- pomiar oraz analiza ryzyka rynkowego
- pomiar oraz analiza ryzyka kredytowego (teoria, szacowanie wartości, limitowanie)
- wykorzystanie umów do zarządzania ryzykiem
- Risk management a crisis management
- Część warsztatowa:
- identyfikacja ryzyka dla spółek ciepłowniczych
- pomiar ryzyka dla spółek ciepłowniczych
- ryzyko strategiczne dla energetyki cieplnej
- identyfikacja ryzyka w ciepłownictwie
- analiza ryzyka w ciepłownictwie
- reakcja na ryzyko w ciepłownictwie
- dyskusja
PRELEGENT
Prof. ATH dr hab. Dariusz Michalski, ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem, uważany za najlepszego controllera ryzyka w polskiej elektroenergetyce. Zajmuje się zarówno praktycznymi, jak i naukowymi aspektami zarządzania ryzykiem oraz controllingu ryzyka. Pracując w obszarze ryzyka w jednym z międzynarodowych koncernów energetycznych wdrożył rozwiązania pionierskie w zakresie zarządzania ryzykiem na rynku polskim. Naukowe aspekty zarządzania ryzykiem oraz jego controllingu realizuje w takcie pracy na wyższych uczelniach. Autor wielu publikacji (ponad 100 artykułów oraz 3 książki). Posiada bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń w obszarze zarządzania ryzykiem. Koncentruje się głownie na zagadnieniach występowania ryzyka na rynkach towarowych oraz możliwościach jego identyfikacji, prawidłowego oszacowania i skutecznego zabezpieczenia. Innym aspektem jego pracy naukowej jest zwiększające się dążenie firm i regulatorów rynków do uwzględniania zagadnień ryzyka bezpośrednio w gospodarowaniu przedsiębiorstw. Redaktor i współautor Bloga o ryzyku prawie i energetyce.
Zapraszamy serdecznie do kontaktu z Opiekunką wydarzenia