Skip to content

Szanowni Państwo, 

W związku z niepewną sytuacją rynkową i czynnikami takimi m.in. z międzynarodową sytuacją polityczną i wynikającymi z niej sankcjami  (ustawa o sankcjach EU i PL), niepewnością legislacyjną, cenami węgla czy zmiennym ryzykiem kredytowym, z którymi dziś zmierzyć się musi przedsiębiorstwo ciepłownicze, przygotowaliśmy wraz z p. Dariuszem Michalskim wydarzenie „Ryzyko w branży ciepłowniczej”. Z racji problematycznej tematyki wydarzenia, chcąc przekazać szczegółową wiedzę i praktykę, przygotowane zostało w formule stacjonarnej, w Katowicach, już 6 września 2022

Proponowany Państwu specjalistyczny warsztat wynika z chęci przekazania wiedzy, która pozwoli na  zabezpieczenie i podwyższenie poziomu bezpieczeństwa działalności przedsiębiorstwa ciepłowniczego, która jest podstawowym czynnikiem gwarantującym stabilny i stały wzrost efektów ekonomicznych firmy.

ryzyko_baner2 (1)

Szczegóły wydarzenia

Termin: 6.09.2022

Formuła: stacjonarna (ograniczona liczba miejsc na szkoleniu)

Miejsce: Katowice, Hotel Vienna House Easy Katowice ****, Sokolska 24

Prelegent: Dariusz Michalski, Prof. ATH dr hab. w zakresie zarządzania ryzykiem, uważany za najlepszego controllera ryzyka w polskiej elektroenergetyce (pełna notka poniżej oraz w programie)

Koszt: 1070 zł/os (w cenie uczestnictwa – materiały szkoleniowe, poczęstunek w trakcie seminarium typu: lunch, przerwy kawowe)

Czas trwania szkolenia: 8.30 – 15.30  (w trakcie szkolenia przewidziane są przerwy kawowe i jedna obiadowa)

W programie m.in.:

 1. pomiar oraz analiza ryzyka rynkowego
 2. pomiar oraz analiza ryzyka kredytowego (teoria, szacowanie wartości, limitowanie)
 3. wykorzystanie umów do zarządzania ryzykiem 
 4. Risk management a crisis management
 5. Część warsztatowa:
  • identyfikacja ryzyka dla spółek ciepłowniczych
  • pomiar ryzyka dla spółek ciepłowniczych
  • ryzyko strategiczne dla energetyki cieplnej 
  • identyfikacja ryzyka w ciepłownictwie
  • analiza ryzyka w ciepłownictwie
  • reakcja na ryzyko w ciepłownictwie
 6. dyskusja


PRELEGENT 

Prof. ATH dr hab. Dariusz Michalski, ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem, uważany za najlepszego controllera ryzyka w polskiej elektroenergetyce. Zajmuje się zarówno praktycznymi, jak i naukowymi aspektami zarządzania ryzykiem oraz controllingu ryzyka. Pracując w obszarze ryzyka w jednym z międzynarodowych koncernów energetycznych wdrożył rozwiązania pionierskie w zakresie zarządzania ryzykiem na rynku polskim. Naukowe aspekty zarządzania ryzykiem oraz jego controllingu realizuje w takcie pracy na wyższych uczelniach. Autor wielu publikacji (ponad 100 artykułów oraz 3 książki). Posiada bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń w obszarze zarządzania ryzykiem. Koncentruje się głownie na zagadnieniach występowania ryzyka na rynkach towarowych oraz możliwościach jego identyfikacji, prawidłowego oszacowania i skutecznego zabezpieczenia. Innym aspektem jego pracy naukowej jest zwiększające się dążenie firm i regulatorów rynków do uwzględniania zagadnień ryzyka bezpośrednio w gospodarowaniu przedsiębiorstw. Redaktor i współautor Bloga o ryzyku prawie i energetyce.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z Opiekunką wydarzenia

Anna Kuleta

Specjalista ds. sprzedaży

tel. 660 244 977

anna.kuleta@dlaenergetyki.pl 

Verified by MonsterInsights