Szanowni Państwo,
Zmiany klimatyczne to jedne z największych wyzwań przed jakimi obecnie stoimy. Aby je powstrzymać konieczne są zdecydowane działania na poziomie globalnym. Jednym z kluczowych aspektów takich działań jest redukcja śladu węglowego, czyli ilości gazów cieplarnianych emitowanych przez działalność człowieka.
W nadchodzących latach przedsiębiorstwa będą musiały ujawniać informacje o wielkości swojego śladu węglowego. Będzie to nie tylko wymóg prawny, ale także czynnik wpływający na ich pozycję na rynku. Firmy, które zainwestują w obliczanie i ograniczanie swojego wpływu na środowisko, będą miały przewagę nad konkurencją. Ślad węglowy stanie się więc ważnym elementem strategii biznesowej i kultury organizacyjnej.
W związku z powyższym zapraszamy Państwa do zapoznania się programem praktycznych warsztatów online: “Ślad węglowy organizacji i produktu-metody obliczania, wytyczne oraz obowiązujące normy. “
Szczegóły wydarzenia
TERMIN
FORMUŁA ONLINE
Koszt
Prelegenci
- Magdalena Gazda- Grzywacz
- Przemysław Grzywacz
Wykładowcy akademiccy Akademii Górniczo-Hutniczej AGH w Krakowie, od lat naukowo ukierunkowani na tematykę śladu węglowego. Wieloletni szkoleniowcy z tematyki śladu węglowego. Certyfikowani Tutorzy Akademiccy. Specjaliści z zakresu technologii chemicznych w energetyce i przemyśle chemicznym, OZE (głównie biomasy) oraz analitycy. Specjaliści w Analizie Cyklu Życia – LCA (program SimaPro). Trenerzy warsztatowi CF są wieloletnimi praktykami i szkoleniowcami programu MS Excel.
Podczas szkolenia omówimy m.in.:
– Ogólne metody obliczania śladu węglowego
– Metody obliczania CF dla produktu
– Metody obliczania CF dla organizacji
– Pozyskiwanie i gromadzenie danych
– W jaki sposób szukać źródeł informacji o wskaźnikach?
– Jak opracowywać, raportować i publikować dane dotyczące śladu węglowego?
– Część praktyczna z obliczania śladu węglowego w programie MS Excel
Informacje organizacyjne:
Koszt udziału
- 1770 zł netto/os. – cena obowiązuje do 10 października 2023
- 1970 zł netto/os. – cena obowiązuje od 11 października 2023
Szkolenie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43
Kontakt do opiekuna wydarzenia
ANNA KULETA
tel. 22 118 47 17
kom. 660 244 977
email: anna.kuleta@dlaenergetyki.pl
Formularz kontaktowy