Skip to content

Szanowni Państwo,

w związku z ukazaniem się projektu nowego rozporządzenia (z dnia 3.06) zapraszamy do zapoznania się z kolejną edycją szkolenia dot. sporządzania taryf dla energii elektrycznej, które poprowadzi Tomasz Kowalak – wieloletni pracownik URE. Podczas szkolenia dokładnie omówimy pojawiające się zmiany regulacyjne i ich wpływ na kształtowanie taryf e.en. Wiedza i doświadczenie prowadzącego szkolenie gwarantuje uczestnikom aktualną i rzetelnie przedstawioną wiedzę i praktyczne podejście do poruszanych zagadnień

Prowadzący będzie zwracał uwagę zarówno na stronę formalną wprowadzanych zmian, ale także na praktyczno-techniczne podejście do poruszanych zagadnień.

Szczegóły wydarzenia:

 • Termin: 15.09.2022
 • Lokalizacja: Online
 • Prowadzący:  Tomasz Kowalak – ekspert niezależny, wieloletni pracownik URE ds. taryfowania

Podczas szkolenia omówimy między innymi:

 • Praktyczne omówienie zmian rozporządzenia ws. kalkulacji taryf dla energii elektrycznej

 • Obowiązujące zasady kalkulowania taryf

 • Istota relacji pomiędzy taryfą a rynkiem energii elektrycznej
 • Klasyfikacja i podział kosztów na grupy taryfowe

 • Koszty operacyjne – ocena poziomu uzasadnionego w OSD i OSDn

 • elementy przychodu regulowanego

 • Parapodatkowa funkcja taryfy

 • Analiza skutków dla odbiorców

Dokłada agenda szkolenia poniżej: 

Prelegent

dr inż. TOMASZ KOWALAK, doktor nauk technicznych, wieloletni pracownik URE. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. W latach 1978-1998 zatrudniony w Instytucie Energetyki w Warszawie, na stanowiskach od asystenta w Zakładzie Wysokich Napięć do – w latach 1991-1998 – sekretarza naukowego Instytutu. W dorobku kilkadziesiąt publikacji, kilka wzorów użytkowych, jeden patent. Audytor Systemów Zapewnienia Jakości, certyfikowany przez British Standard Institute.

W latach 1994-1998 uczestniczył w pracach legislacyjnych nad ustawą Prawo energetyczne, w szczególności w ramach zespołów przygotowujących projekty aktów wykonawczych.

Od 1998 do 2013 r. w Departamencie Taryf URE: od 2000 r. kierował departamentem (do 2006 r. jako p.o. dyrektora, od 2006 do 2013r. – dyrektor departamentu), od 2013 radca Prezesa URE: do 2016 na Stanowisku ds. Koordynacji Rozwoju Inteligentnych Sieci, aktualnie w Departamencie Rozwoju Rynków i Spraw Konsumenckich URE.

Współautor metodologii zatwierdzania taryf elektroenergetycznych przedsiębiorstw sieciowych na gruncie ustawy Prawo energetyczne.

Od 2006 r. zaangażowany w proces wdrażania w Polsce systemu Smart Metering/Smart Grid, zorientowanego na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego, poprawę efektywności wykorzystania energii oraz poprawę wykorzystania krajowych (lokalnych) zasobów energetycznych.

Od 2012 wykładowca na studium podyplomowym w SGH: „Funkcjonowanie Rynku Energii”.

Od 2015 ekspert Seminarium Energetycznego Collegium Civitas.

Informacje organizacyjne: 

Koszt udziału w szkoleniu online wynosi  970 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko). Ceny obowiązują na 14 dni przed szkoleniem. Po tym terminie koszt udziału w szkoleniu wzrasta o 100 zł netto.

Szkolenie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Zapraszam do kontaktu

Edyta Cekała

tel. 22 118 47 17

tel. kom. 694 650 580

edyta.cekala@dlaenergetyki.pl

 
Verified by MonsterInsights