Skip to content
Kopia – sin (7)

Dzień dobry,

serdecznie zapraszam do udziału w szkoleniu, które organizujemy z uwagi na zmiany w przepisach regulacyjnych rynek energii pt.  „Trendy i praktyki związane z OZE – przyłączenia do sieci, linia bezpośrednia, klastry energii, dofinansowania, umowy ppa/cpa, rozliczanie godzinowe” Prowadzącym będzie wieloletni pracownik Departamentu Źródeł Odnawialnych URE – Roman Cybulski. Szkolenie odbędzie się 23 kwietnia w formule hybrydowej w Warszawie lub online.

Podczas szkolenia skupimy się na przepisach regulujących rynek energii (nowelizacje UC99,UC74), które stawiają przed przedsiębiorstwami wiele wyzwań, ale także otwierają nowe możliwości. Nasze szkolenie ma na celu zgłębienie tajników skutecznej sprzedaży energii pochodzącej z odnawialnych źródeł oraz zaprezentowanie najnowszych trendów i praktyk w tej dziedzinie. Przez intensywny program zajęć omówimy różne aspekty sprzedaży energii z OZE, analizując umowy PPA, gwarancje pochodzenia, przeanalizujemy regulacje z zakresu energetyki obywatelskiej (klastry, spółdzielnie i prosumenci) oraz inne kluczowe zagadnienia. Czekają na Państwa ciekawe dyskusje, praktyczne przykłady i wiele inspirujących tematów.

Szczegóły wydarzenia
 
23.04.2024

TERMIN

23.04.2024
Warszawa lub Online

FORMUŁA HYBRYDOWA

Warszawa lub Online
1370 zł netto – szkolenie online, 1570zł netto – szkolenie stacjonarne

Koszt

1370 zł netto – szkolenie online, 1570zł netto – szkolenie stacjonarne
 Dodatkowo omówimy między innymi:
 • zasady funkcjonowania klastra energii – porozumienia, obszar, obowiązki
 • finansowanie umów cPPA
 • ceny w  energii w umowach PPA
 • linię bezpośrednią – regulacje, ograniczenia, pierwsza linia
 • rodzaje i nośniki energii objęte systemem gwarancji pochodzenia
 • działalność Spółdzielni energetycznej   zasady funkcjonowania (rejestr KOWR, obowiązki), rozliczanie energii
 • godzinowe rozliczanie energii (wejście w życie, reguły rozliczenia – przykłady).
 • cable Pooling – wymagania, obowiązki, zasady
 • formalne wymogi wniosku o wydanie warunków przyłączenia
 • skutki wydania warunków przyłączenia i projektu umowy
 • terminy załatwiania spraw i zasady przedłużania postępowania przez przedsiębiorstwo energetyczne dotyczące przyłączeń do sieci
 • system wsparcia biometanu – założenia, zasady, okres wsparcia
Prelegentem będzie Roman Cybulski – wieloletni pracownik Departamentu Źródeł Odnawialnych Urzędu Regulacji Energetyki, ekspert ds. aukcyjnego systemu wsparcia oraz systemów wsparcia dla morskiej energetyki wiatrowej. Absolwent wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Praktyk, zajmujący się zawodowo zagadnieniami problemowymi objętymi tematyką szkolenia

Dodatkowo zapraszam do udziału w poniższym szkoleniu:

Dodatkowo zapraszam na poniższe szkolenia:

1. “Nowe zasady funkcjonowania magazynów energii elektrycznej – nowi uczestnicy rynku energii” 18.04.2024 r. online i Warszawa,  Prowadzący: dr Zdzisław Muras. Po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Informacje organizacyjne: 

Koszt szkolenia online: 1370 zł netto za jedną osobę (jedno stanowisko) obowiązuje do 8 kwietnia. Od 9 kwietnia cena wzrasta o 200 zł.

Koszt szkolenia stacjonarnego: 1570 zł netto za jedną osobę obowiązuje do 8 kwietnia. Od 9 kwietnia cena wzrasta o 200 zł.

Szkolenie online odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 602 62 62 43

Szkolenie stacjonarne odbędzie się w centrum Warszawy. 

W przypadku pytań proszę o kontakt.

 

Kontakt do opiekunów wydarzenia

EDYTA CEKAŁA, PROJECT MANAGER

EDYTA CEKAŁA, PROJECT MANAGER

tel. 22 118 47 17 

tel. kom. 694 650 580 

edyta.cekala@dlaenergetyki.pl

Verified by MonsterInsights