Szanowni Państwo,
w związku z pojawieniem się projektu rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska zmieniającego rozporządzenie w sprawie zapasów paliw w przedsiębiorstwach energetycznych, zapraszamy na kolejną edycję szkolenia, w całości prowadzonego przez p. Zdzisława Murasa.
Utrzymywane przez przedsiębiorstwa energetyczne zapasy paliw (na właściwym poziomie i z odpowiednim wyprzedzeniem) przed sezonem grzewczym mają za zadanie umożliwić tym podmiotom niezakłócone funkcjonowanie, niezależnie od czynników zewnętrznych, oraz zachowanie zdolności do nieprzerwanego dostarczania energii elektrycznej lub ciepła odbiorcom.
W związku z powyższym zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.
SZCZEGÓŁY WYDARZENIA:
TERMIN
formuła
Koszt
PRELEGENT:
dr zdzisław muras
Dr nauk prawnych, radca prawny, wieloletni pracownik URE, doświadczony wykładowca akademicki i MBA. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym dwudziestu dwóch książek i opracowań zwartych, licznych glos do orzeczeń Sądu Najwyższego i artykułów z zakresu postępowania karnego, prawa: wykroczeń, administracyjnego, gospodarczego, europejskiego oraz prawa energetycznego i ustawy odnawialnych źródłach energii – związanych z energetyką odnawialną, efektywnością energetyczną, kogeneracją, koncesjonowaniem, czy rynkiem paliw ciekłych oraz statusem odbiorców przemysłowych. Jest redaktorem i współautorem m.in. komentarza do Prawa energetycznego (2016) i Komentarza do dyrektywy 2009/28/WE – Dyrektywa OZE (2018), oraz autorem podręczników Podstawy prawa (2020) i Encyklopedyczny zarys prawa. Prawo dla ekonomistów (2005).
W programie m.in. o:
- Ustawach (Prawo energetyczne oraz nowela 20.05.2021, nowelizacja Prawa energetycznego z 10.06.2022, ustawa o zapasach ropy i gazu)
- Rozporządzeniach (rozporządzenie w sprawie zapasów paliw w przedsiębiorstwach energetycznych; projekt rozporządzenia zmieniające rozporządzenie w sprawie zapasów paliw w przedsiębiorstwach energetycznych z 30.06.2022)
- Zasadach zapewnienia bezpieczeństwa dostaw
- Zagrożeniach w bezpieczeństwie dostaw
- Aktualnych zasadach utrzymywania zapasów paliw „stałych
- Rozporządzeniu o zapasach i kierunkach zmian
- Nowych wymogach dla przedsiębiorstw
- Nowych zasadach utrzymywania zapasów gazu
- Uprawnieniach organów regulacyjnych (kontrole, monitoring, kary i sankcje)
KOSZT:
Cena udziału wynosi 1170 złotych netto za uczestnictwo jednej osoby/stanowisko. Na tydzień przed szkoleniem cena zwiększa się do 1270 złotych netto.
Platforma Online:
Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Podczas spotkania oprócz transmisji głosu oraz obrazu prelegenta, na monitorze będzie wyświetlana prezentacja, którą również otrzymają Państwo w wersji elektronicznej. Będzie również dostępny czat na którym będą mogli Państwo zadawać pytania, wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami. Dopuszczona będzie również możliwość zadawania głosowego pytań na życzenie uczestnika. Na kilka dni przed szkoleniem będzie możliwość wzięcia udziału w krótkiej transmisji próbnej, podczas której będą Państwo mogli zapoznać się z platformą oraz przetestować jej wszystkie funkcjonalności z naszą pomocą. W sprawie dodatkowych pytań technicznych służymy pomocą pod numerem telefonu kom. 606 62 62 43 (Jan Gałecki)
z poważaniem
Anna Siwek
Manager ds. Rozwoju i szkoleń
tel. kom. 696 038 050
e-mail: anna.siwek@dlaenergetyki.pl
Zespół www.dlaenergetyki.pl